Loading...
Site DeğerlendirmeleriStock Siteleri

Ajans Değerlendirmeleri: iStockPhoto

2000 yılında Bruce Livingstone tarafından kurulan ajans başlangıçta ücretsiz stok fotoğrafları sağlayan bir siteydi.  Zamanla günümüzdeki sistemini kuran ajans şüphesiz microstock fotoğrafçılığın duayenlerinden ve en çok satanlar listesinin başında yer alıyor. Özellikle exclusive üyelik sahibi fotoğrafçıların rağbet ettiği ve exclusive satışlarda avantajlar sunan site bu yıl önemli bazı değişikliklere imza atarak bu yöndeki eğiliminin altını çizdi.

Siteye üye olduktansonra, stok fotoğrafçılığı ile ilgili bilgilere yer veren bir dersi güzelce incelemeniz gerekiyor. Bununla ilgili küçük bir sınava tabi tutuluyorsunuz. Sonrasında da 3 tane örnek fotoğrafınızı eklemenizi istiyorlar. Üyelik aşamaları basit ama en azından orta düzeyde İngilizce anlıyor olabilmeniz gerekiyor.

Istock’a fotoğraf yüklemek de fotoğrafların kabul edilmesi de oldukça vakit alıyor. Fotoğraf seçiminde oldukça seçiciler ve exclusive değilseniz haftada sadece 18 fotoğraf yükleyebilirsiniz. Ama en çok satış yapan sitelerden biri olması sebebiyle bu zahmete değecektir. Ancak geçen aylarda uygulamaya koyduğu yeni fiyat politikasının exclusive olmayan üyeler tarafından çok eleştirildiğini hatırlatalım.

Detaylar:

Minimum Fotoğraf Boyutu: 2 MP

Vector: Evet

Video: Evet

Ödeme seçenekleri: PayPal, MoneyBookers, Check

Ödeme alt sınırı: $100

Ortaklık programı: Var

Kabul prosedürü: Var – 3 fotoğrafın testi geçmesi gerekiyor.

Yükleme yöntemleri: Web sayfasından, FTP’ye izin verilmiyor. Prostockmaster veya bazı servislerle yükleyebilirsiniz

IPTC Data: Evet

Üye olmak için tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editor' ün Seçimi