Loading...
Faydalı Bağlantılar

Artık Türkiye’nin kendi stok görsel sitesi var: Stoktur

Türkiye’nin yeni stok görsel sitesi Stoktur açıldı. Artık sanatçılar görsel yükledikleri anda kazanmaya başlayabilirler.
Stoktur, Türk kültürünü konu almış, yabancı sitelerin veremediği hizmeti vermeyi amaçlayan Türk stok ajansı. Amacı Türk stok pazarında lider konuma gelip orta doğu ve dünyada Türk kültürü konusunda ilk akla gelen ajans olmak.

Hakları Saklı (rights managed) Telif Ücretsiz (royalty free) ve Telif Ücretsiz Özel (royalty free exclusive) fotoğraf alımı ve satışı yapan bir site olan Stoktur’da, Türkiye’ye dair ihtiyaç duyulan her fotoğrafı bulabilmek mümkün olacak.
Stoktur, Türkiye’nin en yetenekli fotoğrafçıları ile en büyük reklam ajansları, medya kuruluşları ve reklamverenlerini biraraya getirecek.

Amatör ve profesyonel tüm fotoğrafçılara açık olan Stoktur, fotoğrafçılık sektörüne de katkıda bulunmayı ve yeni iş imkanları yaratmayı amaçlıyor.

Stoktur’a www.stoktur.com’dan ulaşabilirsiniz.

stoktur logo2

Stoktur’a nasıl katılımcı olunur?

Stoktur’un çalışma mantığı yabancı siteler gibidir. Katılımcı olmak için bilgilerinizi girerek kayıt olmanız ve ürettiğiniz görsellerden iki adet örnek gönderip onay almanız gerekir. Onay aldıktan sonra sizden anlaşmayı imzalayıp e-posta ya da kargo yoluyla göndermeniz istenir. İmzalı anlaşmanız Stoktur’a ulaştığında Katılımcı üyeliğiniz onaylanır ve anında yüklemeye başlayabilirsiniz.

Ne kadar kazanırsınız?

Sadece Stoktur’a yüklüyorsanız %40, başka sitelere de yüklüyorsanız %30 kazanırsınız. Stoktur’da kişi bazlı münasırlık yerine görsel bazlı münasırlık vardır. Görselinizin Telif Ücretsiz Özel (RFX) ya da Hakları Saklı (RM) olabilmesi için sadece Stoktur’a yükleniyor olması gerekir.

Eğer elinizde Türk kültürüne dair diğer sitelerde olmayan kaliteli bir görsel varsa Stoktur’a yükleyerek Telif Ücretsiz Özel (RFX) ya da Hakları Saklı (RM) olarak satabilirsiniz. Böylece yabancı sitelerde indirme başına 25-30 cent kazanmak yerine indirme başına 200-3000 TL arası satılmasını sağlayabilirsiniz.

stoktur logo1

Bir görsel ne kadar?

Ortalama bir Telif Ücretsiz (RF) görsel 30 TL iken, Telif Ücretsiz Özel (RFX) 200 TL ve Hakları Saklı (RM) 400-3000 TL civarındadır.

Stoktur Standartları nedir?

Görsel kalite standartlarının yüksek olabilmesi için uyulması gereken bazı standartlar var. Görsel yüklemeden mutlaka bu standartları okuyun.

Diğer sorularınız için http://www.stoktur.com/staticPages/faq.aspx adresini ziyaret edebilirisniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editor' ün Seçimi