Loading...
Faydalı Bağlantılar

Stok Fotoğrafçılığı ile ilgili Yapılan Bilimsel Araştırmaya Katkınız Olsun İstemez misiniz?

Burada olduğunuza göre Stok Fotoğrafçılık ile ilgileniyor olmalısınız ya da başlamanın tam zamanı! Her iki durumda da biraz yardımınıza ihtiyacımız var.

Barış Hatırnaz, Yeditepe Üniversitesi “Medya Çalışmaları” Doktora Programı kapsamında “Kültür Endüstrisi Bağlamında Dijital Çağda Mikrostok Fotoğrafçılığı” konulu doktora tezi için bir araştırma yapıyor.  Araştırmanın amacı: Mikrostok fotoğrafçılığı alanında; mikrostok müşterilerinin içerik ve ekonomik beklentileri ile mikrostok ajanslarının fotoğrafların kabulunde oluşturdukları kriterler arasındaki bağı saptamak ve bu bağla fotoğrafçıların içerik üretimi arasındaki ilişkiyi kültür endüstrisi bağlamında ele almak; bu ilişkinin ortaya koyduğu ekonomik döngünün fotoğrafçıların gelirleri üzerindeki rolünü değerlendirmek.

Yapılan araştırma tamamıyla akademik, kimliğinizi ortaya çıkarabilecek hiçbir soru sorulmuyor. Ankette toplam 2 soru grubu ve 58 soru yer alıyor. Soruların cevaplanması ise en fazla 10-15 dakika sürenizi alıyor. Evet tuzak yok çabucak bitti 🙂 Ben de cevapladım.  Siz de bilimsel bir araştırmaya katkıda bulunmak isterseniz lütfen aşağıdaki linklerden anketleri doldurun. Arkadaşlarınıza da yollayabilirseniz harika olur. İngilizce link bile var:)

Barış Hatırnaz, ayıracağınız zaman ve değerli katkılarınız için şimdiden teşekkür ederiyor. Saygılar!

Türkçe Anket Linki:

http://anket.yeditepe.edu.tr/limesurvey/index.php/265741/lang-tr

İngilizce Anket Linki:

http://anket.yeditepe.edu.tr/limesurvey/index.php/155273/lang-en

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editor' ün Seçimi